Naše štěňata Vrh F     Novinky ze dne 9. 9. 2018 stále volné některé fenečky a pejsci 

      DeeDee Piaf DAMA Hunting dog a Marquis du Russeau de Montbrun

                                             z výborného CZ - French spojení 

se nám dne 8. 7. 2018 narodilo 11 štěňátek (7 feneček a 4 pejci).  Dnes je jim 9 týdnů, jsou odčervená, očkovaná, s čipem a zaregistovaným Europasem, rodokmeny jsou již vystaveny.  Štěňátka jsou k odběru již od prvního týdne v září.

Marquis
Marquis
DeeDee
DeeDee

Čas loučení 

a odchod do nových domovů prozatím tedy jen některých našich štěňátek. Všem se daří skvěle . Ostatně podívejte se sami.

              21 poznatků k zamyšlení než si přivedete domů psa

 • Psí život je ve srovnání s životem člověka velmi krátký. Zatímco lidé mohou žít více než 100 let, psi se dožívají jen 10 až 20 let podle plemen.
 • Psi mohou jednat agresivně ze strachu. Časná socializace s lidmi a jinými zvířaty je klíčem k budování důvěry a lásky.
 • Děti, které vyrůstají se psy jsou nejen zdravější, ale také lépe lidsky připraveny na život. Studie ukázaly, že děti, které žijí se psem, mají silnější imunitní systém, méně alergií a možná i zdravější mikroklima. Další výzkum ukázal, že děti vychované se psy se cítí šťastnější, jsou přirozeně zodpovědnější a inteligentní. Psi milují své malé lidské kamarády stejně jako milují své dospělé páníčky.
 • Psí polibky mohou také zlepšit vaše zdraví! Nová studie poukazuje na to, že vyměněna mikrobu mezi psy a lidmi může mít pozitivní, probiotický účinek na lidský organismus ovlivňující naše celkové zdraví.
 • Psi mají rádi práci. Udržovat své psy aktivní je důležité nejen pro jejich fyzické zdraví, ale dělá je to také mentálně šťastnými. "Unavený pes je šťastný pes."
 • Psi jen chtějí, aby jejich lidé byli šťastní. Vyučováním psů novým trikům, a vystavováním novým výzvám posilujete vazbu se svým psem. Studie ukázaly, že psi komunikuji se svými páničky podobným způsobem, jakým děti komunikují s rodiči a samozřejmě je chtějí potěšit.
 • Psi snižují stres. U psů bylo prokázáno, že snižují riziko srdečních onemocnění, protože motivují lidi, k tomu aby byli vice aktivní třeba jen pravidelnými procházkami venku. Také emocionální vazba , kterou má majitel ke svému mazlíčkovi snižuje reakce na stres a potažmo i tepovou frekvenci.
 • Psi si jednak umí svým páníčkům říct o pomoc a rovněž je někteří dovedou varovat před nebezpečím.
 • Psi oceňují vše, co pro ně děláte. Žádné gesto není příliš malé ani příliš velké. Psi jsou šťastní, že jsou milovaní a ze je o ne pečováno s láskou. Za každou minutu, kterou s nimi trávíte vás budou milovat víc a víc.
 • Psi jsou citliví na okolní životní prostředí. Nemohou zůstat bez přístřešku, když je příliš horko nebo příliš zima. Ponechat psa venku bez přístřeší v extrémním počasí by mohlo mít za následek nemoc nebo smrt. Podobně, ponechání psů ve vozidlech během letního horka můze pejska zabít.
 • O psy je potřeba pravidelně pečovat, aby byli fyzicky zdraví a šťastní. Je potřeba pejskům pravidelně střihat drápy, udržovat srst v čistotě a pravidelně kartáčovat. Psi také potřebují, aby jejich zuby byly pravidelně čištěny, aby se zabránilo zubním kazům a nemocem.
 • Psi přirozeně chtějí potěšit lidi, kteří jsou rozrušeni. Je prokázáno, že psi reagují na lidské slzy a přirozeně se pokusí uklidnit člověka který je ve stresu. Mimo to psi nejen utěšují své panicky, ale také se neváhají pomoci lidem zcela neznámým.
 • Psi nemohou zůstat po dlouhou dobu sami. Jsou to společenská, smečková zvířata a potřebují kolem sebe lidi nebo jiná zvířata, aby se necítili osamělí, netrpěli úzkostí z odloučení nebo na toto odloučeni pak reagovali špatným chováním. Psi potřebují trávit čas interakcí se svými pánícky každý den.
 • Psi nerozumí řečovým projevům, reagují na klíčová slova, vokální tóny a řeč těla. Výzkum prokázal, že psi pozorují lidské interakce a chápou jemné signály.
 • Psi milují jídlo, ale jídlo není láska. Jídlo, které jim dáte, ovlivňuje jejich celkové zdraví. Mnoho lidských potravin je pro psy toxické a může způsobit i smrt, pakliže jej pejsek požije.
 • Psi mají rádi, když je povzbuzujete. Výcvik zaměřený na pozitivní motivaci ukázal, mnohem lepší výsledky při výchově psa než drsné drylové metody výcviku. Vědci doporučují trénovat vašeho psa brzy a pozitivně, aby jste se vyhnuli jakýmkoli problémům s agresí.
 • Psi jsou velmi expresivní. Psi nemusí být schopni mluvit naším jazykem, ale mohou nám hodně říct, pokud jim jen věnujeme pozornost.
 • Psi mohou vykazovat náhlé změny chování v důsledku nemoci. Pokud se vaši psi náhle chovají agresivně, nebo nechtějí chodit nebo jíst, mohlo by to znamenat, že jsou nemocní nebo zranění.
 • Psi si nestěžují stejně jako člověk, ale změna jejich pravidelného chování nebo rutiny může naznačovat, že je něco špatně.
 • Staří psi si zaslouží stejnou lásku a pozornost jako štěňátka. Všichni milují štěňata, ale starší psi naplnili svými životy, životy svých blízkých láskou a oddanosti.
 • Psi vždy odmítají opustit své lidské protějšky. Existuje nespočet zpráv o loajálních psech, kteří zůstali vedle svých páníčků, když byli nemocní, zraněni a dokonce zemřeli. Myslete na to v době kdy je čas, aby váš pes překročil duhový most.

Čas na hraní  ♡ ♡ ♡

....a tak se nám to už bliží . Někteří z nás již mají své páníčky a brzy půjdou do nových domovů :)

 

Už máme 7 tydnů a jsme jak jinak než ještě více roztomilí

(7 holčiček a 4 kloučci)

1. Fortun-Fido - chlapeček (šedo-zelený obojek)

1. Fortun-Fido - chlapeček (šedo-zelený obojek)

2. Floyd - chlapeček (šedo-oranžový obojek)

2. Floyd - chlapeček (šedo-oranžový obojek)

3. Favori- chlapeček (tyrkysový obojek)

3. Favori- chlapeček (tyrkysový obojek)

4. Fripouille - chlapeček (modrý obojek)

4. Fripouille - chlapeček (modrý obojek)

1. Fleur- holčička (bez obojku)

1. Fleur - holčička (bez obojku)

2. Freya-Fly - holčička (neonový obojek)

2. Freya-Fly - holčička (neonový obojek)

3. France - holčička (červený obojek)

3. France - holčička (červený obojek)

4. Floreta holčička (růžový obojek)

4. Floreta holčička (růžový obojek)

5. Fleurette - holčička (šedý obojek)

5. Fleurette - holčička (šedý obojek)

6. Flori- holčička (žlutý obojek)

6. Flori- holčička (žlutý obojek)

7. Floressa - holčička (oranžový obojek)

7. Floressa - holčička (oranžový obojek)

A jsme tuze roztomilí...ostatně jak jinak! Více fotek na https://samiik.rajce.idnes.cz/BA_-_vrh_F#sediva_2.jpg (přihlašovací jméno: BA, Heslo:F)

Ze skvělého spojení DeeDee Piaf DAMA Hunting dog a Marquis du Ruisseau de Montbrun se narodilo 11 štěňátek, 7 holčiček a 4 kloučci :)

Den D!

08.07.2018

Přejeme krásné nedělní ráno! Jak jsme si to spočítali tak to taky vyšlo. Vrh F je tady. Sice ještě nejsme kompletní, ale jsme krásní bez vady a jistě i bez bázně , kloučci i holčičky.

Nejnovější články na našem blogu

Přečtěte si, co je nového
 

A jsme tuze roztomilí...ostatně jak jinak! Více fotek na https://samiik.rajce.idnes.cz/BA_-_vrh_F#sediva_2.jpg (přihlašovací jméno: BA, Heslo:F)